Nejprve si nachystáme kvásek z droždí, tedy do lehce ohřátého mléka (cca na 40 °C) rozdrobíme droždí, zamícháme s lžičkou cukru, zlehka posypeme hladkou moukou, přikryjeme utěrkou a necháme 10 minut odpočívat. Mezitím si odvážíme mouky do mísy, po okrajích osolíme, uprostřed uděláme důlek, vlijeme vzešlý kvásek z droždí a lehce promíchneme. Přidáme zbytek surovin, tedy polovinu množství žloutků (zbytek necháme na pomašlování před pečením), olej a cukr. Všechny suroviny zamícháme a vymísíme hladké těsto. Pokud máme robota či domácí pekárnu, ulehčíme si práci. Poté přikryjeme utěrkou a necháme cca 1 hodinu odpočívat na teplém místě.
Ve volné chvíli si připravíme posypku. Nachystáme si na ni hladkou mouku, studené máslo, moučkový a vanilkový cukr. Všechny suroviny dáme do jedné misky a prsty třeme směs, až vznikne drobenka.
Připravíme si také náplň. V misce smícháme tvarohy z alobalu (které jsme nechali předem odkapat přes plátýnko či čistou utěrku) s moučkovým cukrem a z celého množství tvarujeme malé kuličky, cca 2 cm v průměru. Domácí povidla si můžeme dát pro snadnější zdobení do pevnějšího sáčku. Rozinkám slijeme rum z misky.
Po hodině máme těsto vykynuto, zdvojnásobilo svůj objem. Přemístíme jej na vál podsypaný moukou. Těsto vyválíme a nařežeme na čtverce tak, abychom byli schopni zabalit kuličky z tvarohu. Můžeme si také vypomoci rádýlkem, případně jako zde pomůckou na ravioly. Doprostřed vykrojeného tvaru vždy dáme rozinku, na ni kuličku z tvarohu a zabalíme do měšce. Skládáme spojem dolů na plech vyložený pečicím papírem. Do každé kuličky vytlačíme obrácenou vařečkou důlek a naplníme povidly. Zbytek žloutků rozšleháme vidličkou a pomašlujeme vdolečky shora i ze stran. Připravenou drobenku lehce vtlačíme k povidlům.
Rozehřejeme troubu na 180 °C a pečeme cca 10 minut podle zlatavosti. Koláčky ihned po upečení potřeme rozpuštěným máslem s trochou rumu.
Upečené svatební koláčky podáváme ke kávě či čaji.