Vepřové ocásky očistíme, ze všech stran osolíme, opeříme, ochutíme drceným kmínem, sušeným česnekem, tymiánem a chilli kořením. Oloupanou cibuli nakrájíme na nudličky a česnek nasekáme na hrubo. Vše naskládáme do pekáče vytřeného sádlem a podlijeme pivem. Maso pečeme v předehřáté troubě při 160 °C asi 1,5 hodiny doměkka. Během pečení maso podléváme podle potřeby výpekem a vodou.
Mezitím si připravíme bramborové placičky z kynutého těsta. Polovinu brambor uvaříme ve slupce doměkka. Vychladlé brambory oloupeme a prolisujeme. Druhou polovinu syrových brambor oškrábeme a nastrouháme najemno. Přebytečnou tekutinu vymačkáme. Z droždí, cukru, vlažného mléka a 3 lžic mouky si připravíme kvásek. V míse promícháme strouhané brambory s vařenými, přidáme vejce, sůl, pepř, kvásek a zbývající mouku. Těsto propracujeme, zakryjeme a necháme na teplém místě asi 45 minut kynout. Z vyběhlého těsta tvoříme naběračkou placičky, které pečeme na sádle z obou stran dozlatova.
Pečené vepřové ocásky rozdělíme na porce, obložíme cibulí, přelijeme výpekem a podáváme s bramborovými plackami při nejrůznějších oslavách.
Zelí k pečenému vepřovému masu? Zkuste kedlubnové!
Zelí je výbornou přílohou zejména k pečenému vepřovému masu. Nemáme-li ho po ruce, stačí sáhnout po kedlubnách. Jednoduchý FOTORECEPT na šťavnaté kedlubnové zelí krok za krokem.
Vepřová krkovice, panenka i kotleta v originálních receptech
Vepřové maso je v Česku jedním z nejoblíbenějších. Nejlibovějšími druhy vepřového masa jsou kýta, kotleta a panenka. Vybrali jsme pro vás pár receptů, které užijete o víkendu na slavnostní oběd, ale i přes týden jako rychlovku pro celou rodinu.
Autor:Jarka Petrová
Centrum.cz|Atlas.cz Economia 1999 - 2025. Všechna práva vyhrazena