Barvení vajíček je nedílnou součástí velikonočních příprav, navíc můžete zapojit i děti a z každoroční tradice bude zároveň i rodinná zábava. Pokud se bojíte, že bez chemických barviv nikdy nedosáhnete takových výsledků, prostě to zkuste a uvidíte sami. S pomocí přírodních materiálů dosáhnete celé palety krásných jarních barev, po obarvení pak stačí vajíčka potřít tukem a vaše kraslice se budou navíc nádherně lesknout.
Nyní pojďme na samotné barvení vajíček červeným zelím.
Takto přírodně nazdobená vajíčka skladujeme v lednici, můžeme je poté nabízet koledníkům či je mít jako dekoraci na svátečním stole a následně je zpracovat například do pomazánky.
Přírodní barvení vajec vám možná nepůjde tak rychle od ruky, jako barvení syntetikou. Výsledek také nebude vždy bezchybný a stejný, přírodně barvená vajíčka jsou obvykle každé jiné, barvy nejsou jednolité, což dělá z každého vajíčka originál. Barvy mohou tvořit na povrchu vajec nejrůznější obrazce, mapy apod. Berte to jako kouzelné experimentování, které vás a vaše děti bude určitě bavit. Ale teď už si konečně řekněme, jaké přírodní barvící materiály vlastně použít.
Přírodní barvení velikonočních vajíček: Jak na to, aby se výsledek podařil na výbornou?
Velikonoce se kvapem blíží, a i když letos proběhnou možná za stejně nestandardních podmínkách jako minulý rok, určitě si tím nenechte zkazit náladu a nachystejte si doma oslavu jarních svátků se vší parádou!
To nejlepší z velikonoční kuchyně
První jarní sluníčko nám už za pár dní přinese jedny z nejdůležitějších svátků - Velikonoce. Velikonoční kuchyně je velmi pestrá a bohatá, každé jídlo na stole má svůj význam. Na velikonoční tabuli by rozhodně neměl chybět nadýchaný mazanec, kynuté jidáše, beránek, ale i dozlatova propečené jehněčí. Přinášíme vám spoustu do detailu doladěných tipů a velikonočních receptů.
Autor:Markéta v troubě
Centrum.cz|Atlas.cz Economia 1999 - 2025. Všechna práva vyhrazena