Bez tělesné námahy je shazování kil mnohem náročnější. Nejenže nepůjde tak rychle, ale po ztrátě kil nám zůstane povadlá kůže. Nehledě na to, že sportovní vybytí nám přinese radost.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že začít sportovat je pro někoho, kdo protrpěl hodiny tělocviku s pocitem, že je naprostý antitalent, opravdu nesnadné, ale pokud se do toho pustíte, sport se pro vás stane drogou.
Já jsem začala sportovat v létě loňského roku, 2 - 3krát týdně jsem chodila běhat, na spinning nebo do posilovny. Několikrát jsem tělo protáhla také v bazénu, vyzkoušela jsem fitbox a světe div se, přežila jsem i víkend zaměřený na několikahodinové cvičení. V začátcích mi velmi pomohla motivace v podobě kamarádky, která se mnou řadu sportovních lekcí absolvovala. Později jsem si nedovedla představit, že bych alespoň jednou týdně nevyrazila někam se zpotit a klidně sama a do neznámého prostředí. Za nějakých 5 měsíců váha stabilně ukazuje o 3 kilogramy méně a hlavně ubyly centimetry kolem pasu a boků. Kdybych k tomu změnila i jídelníček, věřím, že by změny byly mnohem znatelnější.
Pokud se po létech nic nedělání rozhodnete plně se oddat sportovním aktivitám, určitě se nezapomeňte zastavit u svého obvodního lékaře. Změří vám tlak a vzhledem k vašemu celkovému zdravotnímu stavu vám doporučí, které aktivity jsou pro vás vhodné a kterých je lépe se naopak vyvarovat. Dokonce, pokud trpíte obezitou, ve spolupráci s ním můžete zažádat u některých zdravotních pojišťoven o příspěvek na hubnutí. Dále se s ním můžete poradit o potravinových doplňcích, které je dobré tělu při zvýšené námaze dopřát.
Sport není zadarmo, ale takové kouření nebo nákup sladkostí je určitě nákladnější. Zásadní položku u většiny sportů tvoří prvotní investice do vybavení. To, co byste investovaly do málo účinných prostředků na hubnutí v podobě koktejlů, čajů či tablet, raději proměňte v kvalitní obuv a sportovní úbor. Pokud se rozhodnete pro jogging, investujte do běžeckých bot alespoň 1500 korun. Bude se hodit i jeden univerzální pár sálové obuvi, ale do posilovny či k jízdě na stacionárních kolech postačí i starší kecky s pevnou podrážkou.
V pokračování našeho článku se dozvíte, které sporty jsou nejúčinnější zbraní proti tukům a vysvětlíme si princip sportování s pomocí měřičů tepové frekvence.
Foto: Profimedia
Autor:Michy
Centrum.cz|Atlas.cz Economia 1999 - 2024. Všechna práva vyhrazena